تولید گل و گیاه معرفی یک حرفه با سرمایه کم و اندک

از زمانی که جوان بودم علاقه ی زیادی به گل و گیاه داشتم ، من کم کم برای خودم از باغات قلم و بذر تهیه می کردم و می کاشتم . بعد از یکی دو سال مشتری های زیادی هم بومی و هم غیر بومی از کارهای من استقبال کردند که این موضوع منو تشویق کرد و این کار را ادامه دادم .

در ابتدا فقط ششصد متر زمین م و شروع به کار کردم . کم کم در کنارش از زمین های همسایه پنج هزار متری کرایه کردم که الان قسمتی که کرایه کرده بودم جزو زمین کاری خودم شد . حالا در اینجا می خواهم به شما بگویم ، چگونه می توانید تولید گل و گیاه راه اندازی کنید و چقدر برای این کار سرمایه لازم دارید و چقدر درآمد خواهید داشت .

برای تولید گل و گیاه سرمایه بسیار کم لازم است به خصوص وقتی زمین مال خودتان باشد که با یک وام بسیار کم می توانید این کار را شروع کنید . در واقع کل سرمایه لازم برای تولید گل و گیاه در نواحی جنگلی و کوهستانی فقط 10 میلیون تومان است ، که حتی با سرمایه ی کمتر هم می توان شروع کرد . آنچه برای گل و گیاه لازم است خاک و آب و هوای مناسب می باشد که در مناطق جنگلی خاک ، آب و هوا بسیار عالی است و هیچ مشکلی ندارد به طور کلی راه اندازی یک گلخانه خرجی ندارد .

چگونه بدون سرمایه شروع کنید؟

در مرحله اول نیاز به یک گلخانه کوچک برای تکثیر گیاه در منزل است . من در ابتدا گلخانه را در حیات منزلم درست کردم . می توانید 5 تا از گل های مختلف که گگلدونی 20 هزار تومان است اری کنید و آن را خرد و قلمه بزنید . در زمستان هم یک بخاری کوچک برای گلخانه کافی است .

کارهای قانونی و مجوز :

برای گرفتن مجوز اصلا نگران نباشید چون کار گل و گیاه در مرحله اول احتیاجی به مجوز ندارد . حتی خودم با شهرداری صحبت کردم و شهرداری هم ، همکاری کرد که به من مکانی بدهد تا خدمات گل و گیاهم را در آنجا ارائه بدهم . بازار کار برای گل و گیاه همیشه وجود دارد . همه ی ما گل و گیاه را دوست داریم که حتی روز درخت کاری در کشورمان بسیار باشکوه و با استقبال بسیار مردم انجام می شود .

روش های ارتباط با مشتری :

• مستقیم در شهر
  • مراجعه به منازل برای گلکاری
  • گرفتن یک محل در مسیر شهر برای ارائه گل و گیاه

من معتقدم اگر کار را به درستی انجام دهیم و گل های خوبی را پروش دهیم مشتری خودش سمت ما می آید .

میزان درآمد تولید گل و گیاه چقدر است؟

حداقل درآمد ماهیانه گل و گیاه یک میلیون و پانصد هزار تومان است ، اما گاهی تنها یک مشتری یک کامیون گل و گیاه می خواهد که خیلی بیشتر می شود .

گل کاری چقدر تجربه می خواهد؟

برای راه اندازی یک کارگاه گل و گیاه نیاز به یک سال آموزش و تجربه است تا تمام نکاتی که برای تولید گل و گیاه است را یاد بگیرد . البته هر کاری در ابتدا نیاز به آموزش و تجربه دارد و شما تنها در یک سال به طور کامل کار گل و گیاه را در عمل آموزش می بینید و بدون اینکه نیازی به سالها تحصیل در دانشگاه داشته باشید .

گل و گیاه نمادی از رشد و تازگی است . همه ی کسانی که در کار گل و گیاه هستند افرادی پر انرژی و شاداب اند . گل و گیاه تاثیر بسیار زیادی در روحیه و اخلاق شما می گذارد در واقع کاری است که در شما بسیار احساس مسئولیت و آرامش ایجاد می کند . کسانی که دوست دارند نتایج کار خود را به چشم ببینند تولید گل و گیاه بسیار به آنها انرژی می دهد و می توانند در این کار موفق باشند .

گیاه ,تولید ,سرمایه ,کاری ,لازم ,چقدر ,برای تولید ,هزار تومان ,کوچک برای ,گیاه معرفی ,سرمایه لازم منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

مجله بازسازی منزل خاطرات یک خوناشام مهربون برگزاری جشن تولد | تشریفات و خدمات مجالس تولد ????مرکز چاپ و تبلیغات نخل ???? ارزانی محمدجلال ژاله فروشگاه کتاب ایران خدمات فنی رسولی